ad
अन्तरवार्ता

तेस्रो धारका एमाले नेतालाई प्रश्न : भोलिको बैठकमा जाने कि बहिस्कार गर्ने ?

भानुभक्त जोशी भन्छन्– जेठ २ मा फर्कने निर्णय कार्यान्वयन भएन

person explore access_timeअसोज ८, २०७८ chat_bubble_outline0

 


शुक्रबार बसेको नेकपा एमाले केन्द्रीय कमिटी बैठकमा तेस्रो धारका नेताहरूले नेतृत्वसमक्ष १० बुँदे सहमति कार्यान्वयन हुने आधार खोजेका छन् । यसक्रममा अध्यक्ष केपी ओली र केही नेताहरूबीच सवाल जवाफ नै हुन पुगेको छ ।विधान महाधिवेशनअघि नै १० बुँदेको अक्षरशः कार्यान्वयन हुनुपर्ने तेस्रो धारका नेताहरुको माग र अध्यक्ष ओलीको त्यसप्रति अरुचिका कारण तेस्रो धारका नेताहरू शनिबारको बैठकमा सहभागी हुने–नहुने दोधारमा पुगेका छन् ।शुक्रबारको बैठकमा खासगरी उपाध्यक्ष भीम रावल, केन्द्रीय सदस्य झपट रावल र भानुभक्त जोशीले १० बुँदे कार्यान्वयनको माग अगाडि बढाएपछि अध्यक्ष ओलीले केन्द्रीय कमिटी बैठकमा यो मागबारे छलफल हुन नसक्ने जवाफ दिएका थिए ।ओलीले स्थायी कमिटी बैठकमै यसबारे छलफल गर्न सकिने भनेर दिएको जवाफमा तेस्रो धारका नेताहरू विश्वस्त हुन सकेका छैनन् । यसै सन्दर्भमा एमाले केन्द्रीय सदस्य भानुभक्त जोशीलाई बैठकमा खास के भएको हो भनेर रातोपाटीले प्रश्न गरेको छ । रातोपाटीको प्रश्नमा जोशीको जवाफ यस्तो छ–  एमाले बैठकमा के भएको हो ? तपाईंहरुले के माग राख्नुभयो ?हाम्रो पार्टीको स्थायी कमिटीको भदौ ८ र भदौ १० मा केन्द्रीय कमिटीको बैठक बस्यो । ती दुवै बैठकले १० बुँदे सहमति प्रस्तावलाई अनुमोदन गर्यो । त्यसपछि पार्टीले अन्तरपार्टी निर्देशन (अपानी १२ ) जारी पनि गर्यो । त्यसअनुसार पार्टी मूलत २०७५ जेठ २ मा फर्कनेछ भनियो । पार्टीमात्रै होइन, जनसंगठन र विभागहरु पनि त्यसैमा फर्कने भनियो । तर, त्यो अनुसार पार्टी र विभाग तथा जनसंगठनहरुमा जेठ २ लागु भएन, विशेष गरी सुदूरपश्चिमको हकमा । त्यसकारण सुदूरपश्चिममा एउटा बैठक पनि सुरु भएन, यसो भएकाले यसविषयमा छलफल गरियोस् र किनारा लगाइयोस भनेर हामीले बैठकमा माग गर्यौं । विधान महाधिवेशन आइसक्यो त्यो भन्दा अघि अरू छलफल गर्नुभन्दा यसबारे निर्णय हुनुपर्यो भन्ने कुरा मैले बैठकमा गरेको हो ।

आफ्नो मागमा बेवास्ता गरे बैठकमा सहभागी नहुने चेतावनी दिएको हो ?

यदि त्यो विषयमा छलफल नै भएन भने अरू छलफल र बैठकमा भाग लिनुको के अर्थ रहन्छ र ? भनेर प्रश्न उठाएको हो ।

अध्यक्षले के जवाफ दिनुभयो, तपाईंहरु अब आश्वस्त हुनुभयो त ?

अध्यक्षज्यूले ठिकै छ, त्यसमा हामीले सोचेका छौँ, विचार गरेका छौँ भन्नुभयो । यसपछि यो विषयमा हामी बरु छलफल गर्छौैं, समस्या आउँदै जान्छन्, समाधान पनि हुँदै जान्छन् भन्नुभयो । यसले खासै हामी विश्वस्त हुन सकेका छैनौँ ।

१० बुँदे कार्यान्वयनमा सुदूरपश्चिमका नेताहरूको मात्रै आपत्ति हो कि अन्य प्रदेशमा पनि ?

अन्य प्रदेशका साथीहरूको पनि हाम्रो मागमा सहमति छ । घनश्याम भुसाल, सुरेन्द्र मानन्धरलगायत सबैको समर्थन छ । कसरी हुन्छ, चाँडोभन्दा चाँडो समस्या समाधान भएन भने अझै गम्भीर हुनुपर्ने अवस्था आउला ।

शनिबारको केन्द्रीय समिति बैठकमा सहभागी हुनुहुन्छ कि हुन्न ?

भोलिको बैठकमा सहभागी हुने–नहुने हामी साथीहरू छलफल गर्छौ । भीम रावलसहित हामी छलफल गरेर निर्णय गर्छौं । हाम्रो भनाइ यो साझा समस्या हो । यसमा सबै साथीहरूको पार्टीका निर्णय कार्यान्वयन नहुनु भनेको दुखद् कुरा हो भन्ने नै छ ।  

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।