पाकिस्तान : न्यायाधीशसँग माफी माग्न अदालत पुगे इमरान खान, र्‍यालीमा दिएका थिए धम्की

person explore access_timeअसोज १४, २०७९ chat_bubble_outline0

पाकिस्तानका पूर्वप्रधानमन्त्री इमरान खान अतिरिक्त सत्र न्यायाधीश जेबा चौधरीसँग माफी माग्न अदालतमा हाजिर भएका छन् । अगस्ट २० मा इस्लामावादको एक र्‍यालीमा उनले आफ्ना सहकर्मी शाहबाज गिलमाथि भएको व्यवहारका लागि प्रहरी अधिकारी, निर्वाचन आयोग र राजनीतिक विरोधीविरुद्ध मुद्दा दर्ता गर्ने धम्की दिएका थिए ।


शाहबाज गिललाई देशद्रोहको आरोपमा पक्राउ गरिएको थियो । इमरान खानले र्‍यालीमा विशेष गरी न्यायाधीश जेबा चौधरीलाई निशाना बनाएका थिए, जसले इस्लामाबाद पुलिसको अनुरोधमा शाहबाज गिललाई दुई दिनको पुलिस रिमान्ड दिएका थिए ।र्‍यालीमा इमरान खानले भनेका थिए, ‘लाज मान्नुस्, इस्लामावादका आईजी, तिमीहरुलाई त छोड्नु हुँदैन, तिमीहरुमाथि मुद्दा दर्ता गर्नुपर्छ र मजिस्ट्रेट साहिबा जेबा, तपाईं पनि तयार हुनुहोस्, तपाईंमाथि पनि हामी एक्सन लिनेछौँ ।’भाषणको केही घण्टापछि, इमरान खानलाई उनको र्‍यालीमा पुलिस, न्यायपालिका र अन्यलाई धम्की दिएकोमा आतंकवाद विरोधी कानुन अन्तर्गत मुद्दा दायर गरिएको थियो ।

इमरान खान र उनका वकिल, न्यायाधीश जेबा चौधरीको अदालतमा उपस्थित भए, यद्यपि पाकिस्तान तहरीक(ए(इन्साफ प्रमुखलाई अदालतले न्यायाधीश जेबा चौधरी आज (शुक्रबार) बिदामा रहेको बताइयो ।

इमरान खानले न्यायाधीश जेबा चौधरीका लागि सन्देश छोडेका छन् । पीटीआईले ट्विटरमा एउटा भिडियो ट्विट गरेको छ जसमा इमरान खानले अदालतका पाठकलाई ‘म न्यायिक मजिस्ट्रेट जेबा चौधरीसँग माफी माग्न आएको हुँ’ भनिरहेको सुन्न सकिन्छ ।

उनले भनेका छन्, ‘म्याडम जेबालाई इमरान खान आएको र माफी माग्न चाहेका छन् भनेर भन्न चाहन्छु । यदि मेरो शब्दले उहाँ आहत हुनुभएको छ भने भन्नुहोला ।’

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।