स्मार्ट क्यूआर र नेपाल पे क्यूआरबीच अन्तरआवद्धताको घोषणा

person explore access_timeअसोज १४, २०७९ chat_bubble_outline0

स्मार्ट च्वाइस टेक्नोलोजी लिमिटेड (एससीटी) र नेपाल क्लियरिङ हाउस लिमिटेडबीच नेशनल पेमेन्ट स्वीच मार्फत क्यूआर अन्तरआबद्धता कायम गर्ने घोषणा भएको छ । शुक्रबार राजधानीमा एक समारोहका बीच दुई कम्पनीबीच अन्तर आबद्धताको सहमति भएको हो । 


एससीटीका तर्फबाट संस्थाका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत नारायण प्रकाश भुँजु र एनसीएचएलका तर्फबाट संस्थाका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत निलेश मान सिंह प्रधानले सहमतिपत्रमा हस्ताक्षर गरेका छन् । 
योसँगै अब स्मार्ट क्यूआर उपलब्ध मोबाइलबाट बैंकिङ वा वालेटका ग्राहकहरुले नेपाल पे क्यूआर का मर्चेन्टहरुलाई क्यूआर स्क्यान गरी सजिलै भुक्तानी गर्न सकिने भएको छ । यसैगरी नेपाल पे क्यूआर उपलब्ध मोबाइल बैंकिङ वा वालेट वा कनेक्ट आईपीएसका प्रयोगकर्ताहरुले पनि स्मार्ट क्यूआरका मर्चेन्टहरुलाई भुक्तानी गर्न सक्नेछन् । अन्तरआवद्धताको सहमतिपत्रमा हस्ताक्षर गर्दै साझेदार कम्पनीहरुले यो समझदारीले क्यूआर अन्तरआवद्धताको क्षेत्रमा अर्को एक महत्वपूर्ण र लाभदायी कार्यको थालनी गरेको बताएको छ । 
हाल नेपालमा नेपालपे क्यूआरका ७० हजार भन्दा बढी र स्मार्ट क्यूआरका १ लाख ६० हजार भन्दा बढी मर्चेन्टहरू आवद्ध रहेका छन् । नेपाल क्लियरिङ हाउसले कार्यान्वयनमा ल्याएको नेशनल पेमेन्ट स्वीच अन्तर्गत नेपाल–क्यूआर स्ट्याण्डर्ड अनुसारको क्यूआर अन्तरआवद्धता कायम गर्नेगरी नेपाल पे क्यूआर सञ्चालनमा ल्याएको हो ।क्यूआर स्कीमको रुपमा पनि उपलब्ध रहेको नेपाल पे क्यूआर ले मर्चेन्ट वा नेटवर्क लेभलमा अन्तरआवद्धता कायम गर्न सक्ने व्यवस्था रहेको छ । नेशनल पेमेन्ट स्वीचका निम्ती हालसम्म ५७ वाणिज्य बैंक, ५ वटा विकास बैंक १२ वटा फाइनान्स कम्पनी र १३ वटा भुक्तानी सेवा प्रदायकहरुको सम्झौता भइसकेको कनेक्ट आईपीएसले जनाएको छ । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।