केन्द्रीय संस्करण

हिरासतबाटै रवि लामिछानेले भने- आजदेखि म प्रहरी प्रशासनबाटै असुरक्षित भएको छु

person explore access_timeभदौ ४, २०७६ chat_bubble_outline3
file photo

काठमाडौं -शालिकराम पुडासैनीको आत्महत्या प्रकरणमा हिरासतमा रहेका टेलिभिजन प्रस्तोता रवि लामिछानेले प्रहरीले चलाएको कदम आफुहरुलाई फसाउने गरी सुनियोजित र नियतपूर्ण रहेको दाबी गरेका छन् । पाँच दिनदेखि हिरासतमा रहेका लामिछानेले आज पत्नी निकिता पौडेलको फेसबुक अकाएन्टमार्फत स्टाटस् लेख्दै प्रहरीमाथि सो आरोप लगाएका हुन् ।

लामिछानेले ५ दिनसम्म प्रहरी हिरासतमा रहँदा पुडासैनीको आत्महत्या प्रकरणको अनुसन्धानमा आफुहरुले सघा्एको समेत बताएका छन् । उनले ५ दिनसम्म प्रहरीसँग रहँदा सुरक्षित महसुस गरेपनि आजदेखि असुरक्षित महसुस गरेको बताएका छन् ।

लामिछानेले हिरातसतभित्रबाटै प्रहरीलाई पुडासैनी आत्महत्या प्रकरणसँग जोडेर प्रश्न समेत गरेका छन् । आजै  पत्नी निकिता किटानी जाहेरी दर्ता गर्न जाँदा प्रहरीले जाहेरी दर्ता गर्न अस्वीकार गरेको थियो ।
यस्तो छ लामिछानेले लेखेको स्टाटस् :

'शालिक राम पुडासैनीको घटनाको बिषयमा मैले प्रहरीलाई अनुसन्धानमा सघाउ पुर्याउछु भनेको थिए र पाँचौ दिन सम्म हिरासतमा रहदा मैले मेरा तर्फबाट पूर्ण रुपमा प्रहरीलाई सहयोग गरे पनि ।

म, र मेरा सहकर्मी युवराज कडेल र यो घटनामा नाम जोडिएकी अस्मिता कार्की रुकुको बयान लिए पश्चात यो घटनामा हाम्रो कहि कतै संग्लनता नदेखिएको पोईन्ट वाईज स्पष्ट भईरहेको बेला फेरी पाँच दिनको म्याद थप्दै प्रहरीले चलाएको कदम हामीलाई फसाउँने गरी सुनियोजित र नियतपूर्ण रहेको स्पष्ट पार्न चाहन्छु ।

पाँचौ दिन सम्म मैले प्रहरीसँग आफू सुरक्षित रहेको महसुश गरेको थिए तर आजबाट भने म प्रहरीसँगै नै असुरक्षित भएको महसुश गरेको छु ।

बयानका लागि मेरा भनाई समावेश गरिरहदा म हिरासतबाटै केही प्रश्नहरु पनि गर्न चाहन्छु । जव, कि प्रहरीको बर्दी लगाएका बेला एसपी दानबहादुर मल्ल जीले शालिकजीको भिडियो म्यासेज प्रहरीसँग मात्र सुरक्षित रहेको दाबी गरिरहेका बेला उक्त भिडियो को, बाट कसरी लिक गरियो भन्ने बिषयमा अनुसन्धान अगाडी बढाउँनु पर्ने थियो कि थिएन ? र अर्को कुरा यदि त्यो भिडियो परिवारबाट बाहिरिएको हो भने परिवारलाई पनि उक्त भिडियो सार्वजनिक भएको बिषयमा सोधपुछ गर्नु पर्छ कि पर्दैन ?

तसर्थ अन्य तर्फको अनुसन्धान अगाडी बढाउँनु पर्नेमा अनुसन्धानका लागि भन्दै प्रहरीले मेरो फोनको कल डिटेल निकाल्न समय लगाएको बिषयमा पनि म प्रश्न गर्न चाहन्छु । प्रहरीले दुई दिन भित्रै कल डिटेल सजिलै निकाल्न सक्छ तर मलाई फसाउँने नियत सहित समय लम्बाएको बिषयमा मैले आफूलाई यहाँ भित्र असुरक्षित रहेको महसुश गरेको हुँ ।

यो घटनालाई लिएर प्रहरीले मलाई ५ बर्षनै थुन्ने नियत देखाएको हुँदा देश तथा विदेशमा रहनु भएका मेरा सम्पूर्ण शुभचिन्तकहरुलाई म के भन्न चाहन्छु भने मलाई हिरासतबाट निकालेको ५ मिनेटभित्रै यो घटनामा मेरो कहि कतै संग्लनता छैन भनेर म प्रमाणित गर्न सक्छु । " रवि लामिछाने 

कमेन्ट

 1. Aug. 22, 2019, 5:05 p.m. Nepali
  Rabi sir ...we are with you..we all know that, these are all according to the plan...be strong sir..
 2.  0 Reply
 3. Aug. 22, 2019, 5:23 a.m. भगवान घिमिरे
  नेपाल यस्तो देश हो जहाँ सरकार पुलिस लगाएत हरेक निकायमा यस्ता गद्दार र भ्रष्ट मान्छे हरु छन् एउटा टेलिभिजन कार्यक्रममै तिनीहरुको असली चरित्र उदाङ्गो हुने भएपछी एकजनालाई बलि चढाएर त्यहि आरोपमा तिनै रवि लामिछाने लाइ पांच वर्षका लागि थन्क्याए पछि यो देख्दा देख्दै अर्को रबि लामिछाने बन्ने हिम्मत गर्दैन र सँधैभरि यस्तैगरी गुण्डाराज चलाइरहन पाइन्छ भन्ने नियोजित रुपमा षड्यन्त्र रचिएको छ। जुन कुरा रबि लामिछानेले दोस्रो पल्ट म्याद थप्दा चाल पाए। उता निकिताको जाहेरी नलिनुले पनि यसको थप पुष्टि गर्छ। रवि लामिछाने को देश देखि विदेश सम्म यति समर्थक बढेका थिए कि जसले गर्दा सरकार समेत छायामा परेको थियो त्यसैले रवि लामिछाने सरकारको लागि र अन्य स्थानीय र प्रदेश सरकारका निकाय हरुका लागि समेत टाउको दुखाइको विषय भएको थियो त्यसमाथि गुण्डा,माफिया,भ्रष्टाचारी र दलालहरुका त छाला नै काढेका थिए रविले। अहिले जो रविका समर्थक छन् ति कुनै पार्टीका रक्सि र मासुमा बिक्ने झोले कार्यकर्ता र भरौटे हरु होइनन विशुद्द र निश्वार्थ सपोर्टर हरु हुन् ।
 4.  1 Reply
 5. Aug. 22, 2019, 12:24 a.m. Sushil Dahal
  मृतकका परिवारजनलाई छानबिन भैरहेको विषयको प्रमाण प्रहरीमा पेश गर्न प्रेरित गरी कानुनि दायित्व निर्वाह गर्न छाडेर प्रमाण छेडखानि तथा प्रसारण गर्ने कार्यमा किन पत्रकार किशोर श्रेष्ठ संलग्न भए? किशोर श्रेष्ठलाई पनि हिरासतमा राखेर अनुसन्धान होस्। Tampering with evidence is crime.
 6.  0 Reply

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

Loading comments...