न्यूजील्याण्ड नेपाली साहित्य समाजद्वारा साहित्यकार कर्माचार्य सम्मानित

person explore access_timeमंसिर ५, २०७९ chat_bubble_outline0

न्यूजील्याण्ड नेपाली साहित्य समाजले साहित्यकार पशुपति कर्माचार्यलाई सम्मान गरेको छ । न्यूजील्याण्ड साहित्य समाजले कर्माचार्यलाई ‘नेसास साहित्य सिर्जना सम्मान पुरस्कार २०२२’ र ३ वटा संस्थाहरुलाई ‘नेसास साहित्य सम्मान पुरस्कार २०२२’ प्रदान गरेको हो ।


नेसासका सल्लाहकार डा भोला प्रधानले टोकन अफ लभ, नेसासका अध्यक्ष डा बिरेन्द्र केसीद्वारा ‘नेसास साहित्य सिर्जना सम्मान पुरस्कार २०२२’ प्रमाणपत्र र नेसासका संस्थापक सल्लाहकार बाबुराजा महर्जनले दोसल्लाहा ओढाएर कवि कर्माचार्यलाई सम्मान गरिएको थियो ।काभ्रे जिल्लाको बनेपामा सन् १९४५ मा जन्मिएका कर्माचार्य २०२२ सालदेखि साहित्य सिर्जनामा लागेका हुन् । उनले न्यूजिल्याण्ड साहित्य समाजका संस्थापक अध्यक्ष भएर साहित्यप्रेमीहरुलाई गोलबद्ध गर्दै र साहित्यिक कार्यक्रमहरु सञ्चालन गर्री नेपाली साहित्यलाई संस्थागत गर्ने कार्यको सुभारम्भ गरेका थिए ।कर्माचार्यका ‘यादका आयामहरू’(२०६१), मुटुमा बुद्ध बोकेर (२०७४), समानताको चिराग बोकेर (२०७८) गरी तीनवटा कविता संग्रह र फूलका थुङ्गा (२०६७) तथा रुखमा बुद्ध (२०७४) हाईकु–सेनु संग्रह गरी ५ वटा कृति प्रकाशित भइसकेका छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।